על בחירות, החלטות ודברים שלא משתנים

הגבר שהגיע לפגישה איתי  היה לבוש בקפידה,  חסון, נמרץ,  מראהו מלמד על אדם  שמקפיד על שגרה של תזונה וספורט . אלמלא המבט העצוב והשבור שלו ניתן היה לטעות ולחשוב שהגיע לפגישה עסקית  מוצלחת. אבל המבט שלו הבהיר לי שהאדם שיושב מולי שרוי במצוקה .

אחרי כמה שאלות מנחות ותשובות שסיפק התבררה לי התמונה.

נשואים הרבה שנים מגיל מאוד צעיר , יש להם ילדים בוגרים ואפילו נכד קטן בדרך. הוא עובד כל השנים במשרה בכירה ומתגמלת  והיא עבדה לסירוגין תמיד בעבודות שלא פגעו בשגרת הטיפוח והאהבה העצמית שלה.

היא תמיד היתה יפיפיה חטובה ומושכת  שפלרטטה בהנאה עם כל מי שרק יכלה והוא תמיד הרגיש  שעליו לעמוד על המשמר פן תרעה בשדות זרים . והיו כמה אפיזודות מהלך הנישואין שנתנו לו להבין שההרגשה שלו מוצדקת . פעם זה היה טכנאי חסון שהיא קיבלה אותו במכנס קצרצר והופתעה לראות שבעלה הגיע בדיוק הביתה , פעם זה היה מעסיק ידידותי עימו התרועעה ותמיד היו ברקע צללים שלא נתנו לו מנוח , גם אחרי שנות נישואין רבות הוא תמיד הרגיש שמקומו אינו בטוח , שעליו לעמוד על המשמר וכן תפס אותה בוגדת בו במספר הזדמנויות ותמיד סלח לה.

ועכשיו הוא חושד שוב. ונמאס לו לחיות ככה .

לאחרונה היא מצאה עבודה מחוץ לעיר ומתעקשת להחזיק במשרה המחייבת אותה להתנייד ברכבת מידי יום. לצאת מוקדם ולחזור מאוחר. למרות שיכלה בנקל למצוא משרה זהה בעיר מגוריהם. היא תמיד השקיעה במראה ובהופעה שלה אבל עכשיו נראה לו שהיא משקיעה אפילו יותר. והנייד שלה תמיד צמוד אליה , לעולם לא מונח בהישג ידו.

קישרתי אותו עם חוקר פרטי.

מתברר שהאמרה שאין עשן בלי אש נכונה. קיבלנו תמונות שלה עם גבר אחר כולל ביקורי צהריים שלה בדירתו של המאהב שהתגורר סמוך למקום עבודתה המרוחק ונשיקות לוהטות במקומות מסתור.

הלקוח שלי זעם  אבל בעיקר כאב לו . ליבו נשבר . למרות שהיתה שור מועד והוא תמיד חשד בה בכל זאת הוא אהב אותה אהבת אמת .

אני לא מרפאה לבבות שבורים ולא יכולה להשיב את מה שאינו קיים הסברתי לו . אבל אני יכולה לעזור לך להיפרד ממנה במינימום נזקים כלכליים תוך שאתה שומר על מרבית הרכוש עליו עמלת מהלך חיי הנישואין.

הגשתי תביעה לבית הדין הרבני.

הוא התעקש למסור לה את כתב התביעה בעצמו , במשרדי.

ביקש לייתר את ההתדיינות המכוערת ולהגיע להסכם . הסכמתי איתו.

הזמנתי אותה לפגישה במשרדנו.

לגברת המיופייפת שישבה מולי לא היה מושג מה מצפה לה. לבושה בחצאית קצרה ובסריג צמוד היא התנהלה כמי שבטוחה שבעלה תמיד יהיה תחת השפעתה וימלא אחר כל גחמותיה – כפי שנהג תמיד.

כששלפתי את התמונות והנחתי לפניה היא החווירה .

בעלה נעץ בה  מבט קודר שעה שפרסתי על השולחן תמונה אחר תמונה, מאפשרת לה להפנים את המעמד .

הבטתי בה . אני בדרך כלל נמנעת מלשפוט את מי שניצב מולי. יתכן וחשבה שמגיע לה יותר יתכן שחשה שבעלה לא תאם את מאווייה, לכודה בבחירה שעשתה בגיל כה צעיר ונטולת אומץ לשנות את חייה להיפרד ולחפש לעצמה בן זוג עימו תחוש שלמה ונטולת צורך לבגוד .

הרצון להימנע משערוריה משפחתית- תוצר בלתי  נמנע של התמנות העסיסיות הכריע אותה.  התיק הסתיים בחתימתה על הסכם גירושין שהותיר בידיו את מרבית הרכוש המשותף.

הלקוח שלי קיבל את נקמתו על העלבון הנמשך והבגידות המרובות שלה. יצא ממשרדנו בראש מורם.

היא נותרה עם מעט מאוד רכוש,  מה שיחייב אותה לעבוד לפרנסתה עד יומה האחרון והוא הותיר בידיו את התמונות המפלילות כך שהיא תמיד תחשוש פן יראה אותן לילדיהם הבוגרים.

הסוף של הסאגה?

חודשים ספורים לאחר מכן נתקלתי בהם, כן בשניהם , במסעדה יוקרתית.

הוא בירך אותי לשלום בהססנות והיא הביטה בי בזעם כבוש.

חייכתי אליו כשניגש לרגע לשולחני . כן הוא סלח לה. שוב.  הפעם כשמרבית הרכוש ברשותו הוא בטוח שלא תעז לבגוד בו שוב.

איחלתי לו בהצלחה. אני לא שופטת אף אחד .

וחייכתי גם לעצמי כשפנה חזרה לשולחנם.

בחיים אנחנו מקבלים את מה שאנחנו בוחרים. החוכמה היא לבחור נכון ובאומץ.

וכן , יש דברים שלעולם לא משתנים .

נתקלתם בבעיה בחיי המשפחה שלכם ? זקוקים לעזרה ?

לפגישת ייעוץ חייגו   04-8556601  0522377989